Sistema - Katilai ŽVAKĖ klausimynas

Mus rasite:  
Apie mus
Prekės
Elektroninė parduotuvė
Išpardavimas
Montavimo darbai
Kontaktai

J. Janonio g. 30,
Skuodas, Lietuva
Tel./faks. 8-440-79269,
mob. 8-687-51104,
El.paštas:  sistema@sistema.lt
 
© 2003 Sistema.
Sprendimas: IDAMAS
Naudojama SMART WEB
Katilai ŽVAKĖ klausimynas

Dažniausiai užduodami klausimai apie kieto kuro katilą ŽVAKĖ

1. Kokių patalpų šildymui pritaikytas kietojo kuro katilas ŽVAKĖ?
Kietojo kuro katilas ŽVAKĖ pritaikytas individualių gyvenamųjų bei pramoninių patalpų šildymui.


2. Koks kuras naudojamas katilo ŽVAKĖ kūrenimui?
Katilų ŽVAKĖ kūrenimui naudojamos malkos, medžio pjuvenų bei durpių briketai, medienos granulės, atraižos. Ant katilo dugno apie 0,5 metro reikia primesti vien malkų, po to rekomenduojama malkas sluoksniuoti su briketais ar granulėmis, galima užkratyti sausų pjuvenų.


3. Paaiškinkite kaip užkurti katilo pakuroje esančią kuro įkrovą;
Katilo pakuroje kuras kraunamas iki viršutinių pakuros durelių apatinės briaunos. Prikrovus kuro, ant jo viršaus nuleidžiamas oro skirstytuvas, virš oro skirstytuvo galima uždėti keletą laikraščių, taip pat apkrauti oro skirstytuvą smulkiai sukapotomis sausomis malkomis, atlikus šiuos veiksmus, sukant oro reguliatoriaus „Honeywell“ rankenėlę pagal laikrodžio rodyklę uždaromas oro padavimo dangtelis, po to uždegamas laikraštis virš oro skirstytuvo, pridarome katilo dureles ir laukiame, kol įsidegs smulkios malkos, liepsnai pradėjus degti stipriau, „Honeywell“ rankenėlę sukame prieš laikrodžio rodyklę, atidarome oro padavimo dangtelį ir uždarome katilo pakuros įkrovos dureles.


4. Trumpai apibūdinkite katilo veikimo principą;
Katile ŽVAKĖ įdiegtas unikalus kietojo kuro deginimo būdas, dega tik 10 – 20 cm. aukščio kuro sluoksnis esantis katilo pakuros viršuje. Oras į katilo pakuros degimo židinį patenka per katilo korpuso viršuje įmontuotą teleskopinį vamzdį ir paskirstomas oro skirstytuvo pagalba. Dega ne visas pakuroje esantis kuras, o tik viršutinė pakuros dalis, kuras lėtai dega iš viršaus į apačią, sluoksnis po sluoksnio, kol neišdega visa pakura.

    Tvarkingas ir ekonomiškas katilo darbas labai priklauso nuo dūmtraukio traukos. Visu pirma dūmtraukio kanalo skerspjūvis neturi buti mažesnis už katilo dūmų nuvedimo kanalo skerspjūvį. Jeigu dūmtraukis ne sandarus ar nepakankamo aukščio, katilo trauka susilpnėja ir jis veikia nepatenkinamai. Tuo tikslu katile įmontuota katilo galingumo reguliavimo sklendė. Jei sklendė nustumta iki galo nuo įkrovos durelių, tai karšti dūmai pilnai apiplaus oro pašildymo kamerą, o šilumos atidavimas sienelėms ir katilo galingumas, esant gerai traukai, bus maksimalus. Išmetamų dūmų temperatūra bus 150-160°C, kas sudaro tik apie 7% nuostolių. Jeigu dūmtraukis ne sandarus ir katilas to pasėkoje veikia blogai, reikia galingumo reguliavimo sklendę patraukti link įkrovos durelių 1-5cm. Į dūmtraukį pateks karštesnis dūmas, trauka pagerės, nors katilas veiks mažiau ekonomiškai.
    Kadangi katile dega ne didelis malkų kiekis, todėl degimas beveik nepereina į smilkimą, mažiau kaupiasi dervos. Degimo vieta slinkdama cilindrine pakuros dalimi iš viršaus žemyn, kaskart nudegina susikaupusias dervas, todėl katilo vidinių sienelių nereikia valyti.

5. Kokia plieno rūšis naudojama katilo kūryklos šilumokaičio gamybai?
Katilo šilumokaičio gamybai naudojamas „PLIENAS 3“ pagal (Gost) markės plienas.

6. Koks katilo šilumokaičio vidinės sienelės(ekrano) ir išorinės sienelės plieno lakšto storis ?
Katilo šilumokaičio vidinė sienelė (ekranas) pagaminta iš 4 mm. storio plieno lakšto, išorinė sienelė pagaminta iš 3 mm. storio plieno lakšto.

7. Iš kokio plieno rūšies pagamintas katilo ŽVAKĖ oro skirstytuvas?
Oro skirstytuvas gaminamas iš  nerūdijančio 3 mm. storio AISI  markės plieno lakšto.

8. Kokios katilo ŽVAKĖ išskirtines savybes?
a. Katilas cilindro formos: ši forma sumažina slėgio skirtumo poveikį katilo sienelėms prie įvairių temperatūros režimų, ši savybė ilgina katilo ilgaamžiškumą ir didina katilo saugumą;
b. Katilas kompaktiškų matmenų, nereikia didelės kvadratūros katilinės patalpos;
c. Katilo vienos pakuros kuro degimo laikas min. -7 val., - maksimalus -34 valandos;
d. Katilo NVK siekia iki 93,6 %;
e. Katilo galia valdoma termostatiniu oro traukos reguliatoriumi, todėl katilas veikia optimaliausiu darbo režimu.

9. Kokius garantinius įsipareigojimus katilui taiko gamintojas?
Katilo šilumokaičiui gamintojas suteikia 2 metų kiauryminės korozijos garantiją, judančioms katilo detalėms (oro padavimo teleskopas, oro skirstytuvas, teleskopo kilnojimo mechanizmas, tarpinės) garantiniai įsipareigojimai netaikomi.


10. Koks turi būti katilo darbinis vandens slėgis sistemoje?
Vandens slėgis uždaroje šildymo sistemoje rekomenduojamas kiek didesnis (apie 0,2 atm) nei reikalinas sistemai užpildyti vandeniu. Kad sužinoti slėgį reikalingą šildymo sistemai užpildyti, sistemos vamzdyno aukštį (metrais) padalinkite iš 10 ir pridėkite 0,2. Pvz. Namas 2 aukštų su pusrūsiu, katilas sumontuotas pusrūsyje. Šildymo sistemos aukštis nuo rūsio grindų iki antro aukšto  radiatoriaus viršaus 7m. Rekomenduojamas slėgis šildymo sistemoje 7: 10 +0,2 =  0,9 atm. Atkreipkite dėmesį, kad slėgis sistemoje negali viršyti katilo gamintojo nustatyto maksimalaus slėgio.

11. Kokia turi būti palaikoma temperatūra katile?
Katile rekomenduojama palaikyti vandens temperatūra tarp 70 ir 90 °C.

12. Ar galima katilus ŽVAKĖ instaliuoti į atvirą (gravitacinę) šildymo sistemą?
Katilus „ŽVAKĖ“ galima instaliuoti tiek į atvirą tiek į uždarą šildymo sistemą prisilaikant saugumo reikalavimų.

13. Kaip išvalyti katilus ŽVAKĖ nuo susikaupusių suodžių ir apnašų?
Katilo šilumokaičio sienelių valyti nuo apnašų nereikia. Valoma katilo anga tarp dūmtraukio atvamzdžio ir oro pašildymo kameros, tarpas tarp oro pašildymo kameros ir vidinės šilumokaičio sienelės bei oro padavimo teleskopas. Valymo tvarka sekanti: atidaromos pakuros įkrovos durelės, nuleidžiamas ant dugno oro skirstytuvas, atsukamos galingumo sklendę laikančios veržlės, galingumo sklendė atitraukiama arba visai nuimama, po to vieliniu šepečiu ir grandikliu nuvalomi suodžiai tarpe tarp katilo šilumokaičio vidinės sienelės ir oro pašildymo kameros. Išvalius tarpą tarp šilumokaičio sienelės ir oro kameros, reikia atsidaryti pravalą, kuri turi būti įmontuota už katilo dūmtraukio atvamzdžio ir įkišus ranką per angą vieliniu šepečiu ar grandikliu išvalyti susikaupusias apnašas, suodžiai ir kreozitas nukris ant katilo dugno, išsemiama kartu su pelenais. Po katilo valymo, galingumo sklendė turi būti sumontuojama atgal į numatytą vietą, po to vieliniu šepečiu nuvalomas oro padavimo teleskopas, oro skirstytuvas pakeliamas ir užfiksuojamas viršutinėje padėtyje, nuvalomos apnašos, pro apatines katilo pelenų valymo dureles išsemiami ir išvalomi likę pelenai ir suodžiai.

14. Kuo skiriasi katilas ŽVAKĖ kitų viršutinio degimo katilų gamintojų gamybos katilų?
a. Katilas ŽVAKĖ gaminamas ir parduodamas su integruotu dugnu, dugne įmontuotos reguliuojamos kojelės;
b. Katilas ŽVAKĖ pakuojamas į medinę pakuotę ant europaletės, galima transportuoti vertikalioje ir horizontalioje padėtyje;
c. Katilo ŽVAKĖ degimo procesas valdomas termostatiniu oro traukos reguliatoriumi „Honeywell“;
d. Katilo ŽVAKĖ oro padavimo vamzdžio kilnojimo mechanizmas gaminamas su dviem troselio judesio ratukais;
e. Iš katilo ŽVAKĖ paprasta ir patogu valyti susikaupusius suodžius ir kreozitą: tarpas tarp šilumokaičio vidinės sienelės (ekrano) ir įeinančio oro pašildymo kameros 60 mm;
f. Katilas ŽVAKĖ komplektuojamas atsargine nerūdijančio plieno oro padavimo lėkšte.